BREXIT – JE LEPŠIE REFORMOVAŤ AKO NIČIŤ

Je smutné, že väčšina Britov sa rozhodla opustiť nás. Vybrali si najjednoduchšiu cestu – prostý odchod, o ktorom si myslia, že vyrieši ich problémy, namiesto toho, aby riešili súčasné problémy spoločne s nami, v rámci EÚ. Briti si vybrali riskantnú cestu, na ktorú môžu doplatiť – je to však ich voľba a musíme ju rešpektovať. 

Avšak v EÚ zostáva 27 silných štátov, ktoré sa teraz musia zomknúť viac ako kedykoľvek a pracovať SPOLOČNE na reforme EÚ aby sme Britom vyslali jasný signál, že EÚ je efektívna, stabilná a zmyslupná organizácia, ktorá svojím členským štátom zabezpečuje prosperitu, stabilitu, slobodu a mier a že bolo chybou opustiť ju. V dnešnom komplikovanom a v mnohých ohľadoch nebezpečnom svete je budúcnosť iba a jedine v jednote, spolupráci a dialógu, nie v delení.

Paradoxom brexitu je, že sme ešte nikdy predtým tak urgentne nepotrebovali jednotnú Európu, ktorá by bola Európu politickou, to znamená Európou, ktorá prijíma správne rozhodnutia v dôležitých momentoch. 

Nesmieme sa báť priznať, že potrebujeme spolu prehodnotiť náš spoločný osud v EÚ. Sme presvedčení, že SME SILNEJŠÍ KEĎ SME SPOLU AKO KEĎ SME ROZDELENÍ a sme presvedčení, že JE LEPŠIE REFORMOVAŤ AKO NIČIŤ. Je potrebné, aby sa EÚ reformovala a bola bližšie k jej obyvateľom. Riešenia ako brexit totiž nie sú riešeniami a Briti si začínajú veľmi dobre uvedomovať, akú chybu hlasovaním za brexit urobili.

Centrála EDS

Share