Pridaj sa!

EDS združuje šikovných, samostatných a moderne zmýšľajúcich ľudí s liberálnym myslením. V rámci EDS existuje niekoľko skupín, v ktorých je možné sa angažovať a rozvíjať svoje osobnostné a profesionálne schopnosti.

SDFSAD

Skupina slovenských liberálov a demokratov (SSLD)

SSLD je neformálna a nadstranícka skupina ľudí, ktorí veria v demokratické a liberálne hodnoty. Cieľom neformálnej skupiny je organizovať, poskytovať príležitosti, kontakty a rozvíjať skutočné liberálne myšlienky a hodnoty, ako sú sloboda jednotlivca, tolerancia, podpora menšín, zákaz diskriminácie a pod. SSLD podporuje svojich členov v osobnom a profesionálnom rozvoji. Členstvo v SSLD je spravidla predpokladom k riadnemu členstvu v EDS.

Stať sa členom SSLD je veľmi jednoduché, stačí sa pridať do facebookovej skupiny TU.

EDS

Politická strana EDS sa profiluje ako politická strana zameraná na nadnárodnú politiku. Sme členmi EDP/PDE a Inštitútu európskych demokratov. EDS presadzuje myšlienky jednotnej Európy postavenej na liberálnych a demokratických hodnotách.

Každý člen EDS musí byť spravidla minimálne 3-6 mesiacov členom SSLD.

KANDIDATÚRA:

Ďalšia možnosť ako byť súčasťou EDS je kandidatúra vo voľbách. EDS sa chce otvoriť všetkým šikovným ľudom, ktorým záleží na tom, kde a ako žijú. Preto EDS ponúka možnosť kandidovať za svoju obec alebo mesto v novembrových komunálnych voľbách.

Podmienky:

• si liberálne zmýšľajúci
  • máš srdce pre svoju lokalitu
  • stojíš nohami stabilne na zemi

Ak si myslíš, že v Tvojom okolí nie je niečo v poriadku, poď kandidovať a zmeň to.

V komunálnych voľbách môžeš kandidovať aj ako nezávislý kandidát na kandidátnej listine EDS. Ak si sa rozhodol urobiť tento krok, vyplň nasledujúci formulár TU. Do troch dní sa Ti ozveme a poskytneme Ti všetku potrebnú podporu a spoluprácu.

Mladí Európania

ME je nezávislé občianske združenie, ktoré podporuje hodnoty EDS a spolupracuje s EDS na domácich a nadnárodných projektoch zameraných na mládež. Ak sa chceš stať členom, navštív stránku Mladých Európanov.

Nadnárodné štruktúry, ktorých sme členmi

IED
Od roku 2009 je EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA členom Inštitútu európskych demokratov (IED).  Inštitút Európskych Demokratov bol založený v roku 2007 ako nový výskumný inštitút v Bruseli. Hlavnou úlohou IED je podporovať hlbšie pochopenie prebiehajúcich integračných procesov v Únii, participáciu občanov na týchto procesoch a zvyšovanie sebavedomia všetkých Európanov.

Tieto ciele sa snaží IED dosahovať pomocou publikovania štúdií a analýz, organizovania sympózií a verejných konferencií, či už samostatne alebo v spolupráci s Európskymi inštitúciami, univerzitami alebo think-tankmi.

Pomocou strategickej spolupráce EDP a IED dokážu obe strany ponúknuť silné teoretické zázemie spojené s politickou vôľou presadiť a na európskej úrovni podporovať prepracované a výskumom podložené programy.

V súčasnosti zastupuje EDS v rámci IED Slavomír Rudenko.

EDP/PDE

Sme členmi European democratic party (EDP/PDE). EDS je tak jediná slovenská mimoparlamentná strana, ktorá má zastúpenie na pôde Európskeho parlamentu. Nadnárodná European democratic party vznikla v roku 2004 ako reakcia na rastúce euroskeptické tendencie v Európskej ľudovej strane (EPP).

Na pôde Európskeho parlamentu vystupuje European democratic party spolu s ELDR (Európski liberálni demokrati) pod spoločným názvom ALDE (Aliancia liberálov a demokratov pre Európu). Skupina ALDE má v súčasnosti 67 poslancov a je štvrtá najväčšia frakcia v Európskom parlamente